- BLOG -

WYJĄTKOWE WYDARZENIA, WYJĄTKOWE STATUETKI

STATUETKA Z GRAWEREM: ŚWIETNA ALTERNATYWA DLA GADŻETU REKLAMOWEGO

Gadżety reklamowe to bardzo popularne narzędzia promocji biznesu. Inwestuje w nie wiele firm, którym zależy na zwiększeniu rozpoznawalności marki, zyskaniu przychylności klientów i zacieśnieniu relacji z kontrahentami. Problem w tym, że takie upominki powoli przestają robić na kimkolwiek wrażenie. Jeśli obserwujesz, że Twoi klienci od pewnego czasu z mniejszym entuzjazmem reagują na gadżety reklamowe, poważnie pomyśl o zastąpieniu ich statuetkami z grawerem.

statuetka z grawerem

Statuetka z grawerem - Vero Arte

Statuetka okolicznościowa budzi znacznie większe zainteresowanie

To podstawowa przewaga statuetki nad zwykłym gadżetem. Postawmy się w sytuacji klienta, który co roku otrzymuje od Ciebie zestaw gadżetów, np. z okazji świąt. Pewnie, że fajnie jest dostać kolejny pendrive, powerbank czy ładnie opakowaną butelkę wina. Musisz mieć jednak świadomość, że Twój klient otrzymuje dokładnie to samo od Twojej konkurencji.

Z gadżetami reklamowymi jest więc trochę tak, jak ze skarpetami znalezionymi pod choinką. Przydają się, są praktyczne, ale czy naprawdę wywołują zaskoczenie i szczerą radość? Jest to mocno wątpliwe. Na pewno zamiast skarpet wolałbyś znaleźć pod choinką coś oryginalnego – coś, czego się nie spodziewałeś. Twoi klienci mają tak samo.

Statuetka z grawerem to bardzo rzadko wręczany upominek. Zwykle widuje się je na spotkaniach jubileuszowych, wielkich wydarzeniach sportowych czy imprezach dla top biznesu. Tymczasem śmiało można je wykorzystywać w bardziej prozaicznych sytuacjach. Jeśli chcesz zrobić prezent swoim kluczowym kontrahentom i przekazać im, że doceniasz ich wkład w rozwój Twojego biznesu, to efektowna statuetka będzie znacznie lepszym wyborem niż kolejny zestaw gadżetów.

Efekt wywołania pozytywnych emocji

Jesteśmy gotowi się założyć, że każdy z Twoich klientów znacznie lepiej zapamięta moment otrzymania okolicznościowej statuetki, niż chociażby koszulki, czapki i kurtki z logo Twojej firmy. Powód jest prosty: statuetka kojarzy się z czymś podniosłym, zarezerwowanym tylko dla specjalnych adresatów. Powinieneś to wykorzystać!

Klient, który otrzyma od Ciebie statuetkę z grawerem, na pewno zacznie dopytywać o okazję, dokładnie się jej przyjrzy i maksymalnie skupi się na rozmowie z Tobą. Wywołasz u niego pozytywne emocje, co bezpośrednio przełoży się na korzyści wizerunkowe dla Twojej marki. Po kilku latach klient nadal będzie pamiętać, że kiedyś dostał od Ciebie coś tak nietypowego i wartościowego. Nie ma mowy, aby równie mocno „wrył” mu się w pamięć fakt otrzymania np. smyczy reklamowej i parasolki.

To się nazywa unikalność!

Czy wiesz, co właściwie decyduje o skuteczności gadżetu reklamowego? Składają się na nią dwa podstawowe elementy:

  • Jakość wykonania
  • Unikalność/oryginalność

O ile z jakością nie ma większego problemu (wystarczy w nią zainwestować), o tyle schody zaczynają się w momencie, gdy firmie zależy na podarowaniu klientom gadżetu wyróżniającego się na tle upominków konkurencji. Nie oszukujmy się: kto jeszcze zwraca uwagę na kolejny pendrive, długopis czy kalendarz? Takie przedmioty najczęściej lądują na dnie szuflady, co oznacza, że stanowią wyłącznie bezsensowny koszt dla przedsiębiorcy.

I tutaj znów ujawnia się ogromna przewaga statuetki z grawerem. Taki upominek nie jest sztampowy, klienci nie otrzymują go na co dzień, dlatego o wiele bardziej doceniają gest autora prezentu. Mało tego: jest praktycznie pewne, że Twoja konkurencja nie wpadła na podobny pomysł, co pozwoli Twojej marce z miejsca zyskać wizerunkową przewagę.

statuetki grawerowane

Statuetki grawerowane - Vero Arte

Oczywiście koszt wyprodukowania statuetek okolicznościowych jest znacznie wyższy niż pospolitych gadżetów. Dlatego statuetki są przeznaczone dla specjalnych klientów. Tych, którzy mają największy wpływ na sukces Twojej firmy, są z Tobą od lat i zależy Ci, aby ich przy sobie zatrzymać. Wykorzystaj ten pomysł już przy najbliższej okazji, którą może być np. wprowadzenie nowego produktu na rynek czy rocznica założenia działalności.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

ZADZWOŃ LUB NAPISZ:

NR TELEFONU
E-MAIL*
TREŚĆ

Vero Arte
Wojska Polskiego 237a
71-256 Szczecin
PN-PT 8.00-18.00


REGON 320719114
NIP PL9281752451